Basın Odası
Haberler
İmaş Makina ve Maxtex Engineering Corporation’dan İş Birliği
İmaş Makina ve Maxtex Engineering Corporation’dan İş Birliği

İmaş Makina ve Taylandlı makine üreticisi Maxtex Engineering Corporation, iş birliğine imza attılar. Buna göre İmaş, Maxtex’in Türkiye bayiliğini üstlenirken, Maxtex de İmaş’ın Uzakdoğu bayiliğini üstlendi.

İttifak Holding’in makine sektöründe faaliyet gösteren şirketi İmaş, Uzakdoğu’nun tanınan makine üreticisi Maxtex Engineering Corporation ile iş birliğine imza attı. Yapılan anlaşma çerçevesinde İmaş Makina, Maxtex’in ürünleri olan Maxsort optik renk sınıflandırıcılarının (color sorter) Türkiye bayiliğini üstlenirken, Maxtex de İmaş’ın Milleral markasıyla ürettiği değirmen makineleri ve anahtar teslimi projelerin Uzakdoğu Asya’daki bayiliğini yürütecek. Tayland’da yerleşik ve renkli sınıflandırma makineleri konusunda uzun bir geçmişe ve tecrübeye sahip Maxtex şirketi ile 5 yıllık anlaşma imzalayan İmaş Makina, bu firmanın ürünlerini, portföyüne dahil ederek mevcut ve potansiyel müşterilerine yeni bir kulvarda daha hizmet vermeye başlayacak.

“YENİ İŞ BİRLİKLERİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR” Faaliyet gösterdikleri öğütme sektörüne yakın sektörlerle iş birlikleri geliştirerek müşterilerinin her türlü hububat temizleme ve öğütme işinde çözüm ortağı olmayı hedeflediklerini belirten İmaş Makina Genel Müdürü Mustafa Özdemir, “Taylandlı makine üreticisi Maxtex ile yaptığımız anlaşmanın şirketimiz ve grubumuz için hayırlı olmasını diliyorum. Birbirine yakın sektörlerde faaliyet gösteren ve satış sonrası hizmet konusunda güçlü olan bu iki firmanın iş birliğinin iki taraf için de çok kısa zamanda olumlu sonuçlar vereceğini düşünüyorum. Dünyanın dört bir yanına ulaşan bir ticaret ağına ve ayrıntılı bir veri tabanına sahibiz. Bugüne kadar 70 ülkeye ihracat yapmış olan şirketimiz, Orta Asya’dan Orta Doğu’ya, Afrika ülkelerinden Türk Cumhuriyetleri’ne kadar teknolojisini taşıyor. Geçtiğimiz yıl, 14 adet anahtar teslimi tesis ve bunun dışında yapılan makine ve ekipman satışlarıyla toplamda günlük 4,600 ton öğütme kapasitesini devreye aldık. Maxtex firması da kendi alanında ciddi ve büyük bir pazara sahip. İki satış ağının birleşmesinden doğacak sinerjinin gücünden yararlanarak ortak pazarlama faaliyetleri yürütmeyi ve büyümemize ivme kazandırmayı hedefliyoruz. Uluslararası alanda özellikle satış ve satış sonrasındaki hizmetlerde yeni iş birlikleri geliştirme yönünde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

İmaş Makina

İmaş Makina San. A.Ş., Türkiye'nin en önemli sektörlerinde başarıyla faaaliyet gösteren İttifak Holding'in bünyesinde, 1989 yılında kurulmuştur.

Tahıl değirmenciliği sektöründe Milleral, yem değirmenciliği sektöründe Viteral, şerit ve daire testere tezgâhları sektöründe Cuteral, çelik konstrüksiyon yapılar sektöründe Steral ve satış sonrası hizmetler ve yedek parça satış konusunda ProSupport markasıyla faaliyet göstermekte olup profesyonel kadrosu ile bu sektörlere değer katmaktadır. İlk ihracatını 1997 yılında Mısır'a anahtar teslim değirmen tesisi kurarak gerçekleştiren İmaş Makina, 2011 yılında Amerika'da ofis açtı. TÜBİTAK destekli Türkiye'nin en kapsamlı AR-GE Un Değirmenini kurdu. 2014 yılında sahip olduğu bilgi birik tecrübe ile Viteral markasını kurarak Yem Değirmenciliği sektörüne girdi. 2015 yılından buyana her yıl Türkiye'nin en çok ihracat yapan ilk 1000 firması arasında yer alan İmaş Makina ayrıca AR-GE'ye en çok yatırım yapan 250 şirket arasında yer aldı. 2017 yılında sektöründe bir ilke imza atarak AR-GE merkezini kurdu. 60.000 metrekare alanda kurulu olan fabrikasında 300'den fazla personele istihdam sağlamaktadır.